Alapok:j Jtkosoknak
2005.06.12. 10:51
Szerver Tpusok
Standard Jtkos vs. Krnyezet szerver A jtkos gyakorlatilag minden, az ellensges frakcihoz tartoz NPCt megtmadhat, belertve a kereskedket, s kldets adkat is. Ha egy jtkos megtmad egy ellensges frakcihoz tartoz NPCt, akkor ezen ellenttes frakcihoz tartoz jtkosok kpesek clpontnak kijellni, s megtmadni a jtkost. Ha egy NPCt megtmadnak, az ugyanabba a frakciba tartoz jtkosok kapnak egy rendszer zenetet, melybl kiderl, hogy egy meghatrozott vros tmads alatt ll.
Krem, legyetek arra is tekintettel, hogy nhny kldetst ad NPC nem mindig ll rendelkezsre. Ha ezeket meglik, meg kell vrni, mg jjszletnek (respawn).
Azok a tevkenysgek, amik PvPt eredmnyeznek egy standard Jtkos vs. Krnyezet szerveren:
- Az ellensges NPC megtmadsa - Annak a jtkosnak a megtmadsa, aki megtmadta az NPCt - Segteni egy olyan jtkost, aki PvPbe keveredett. A jtkosok sajt maguk is kezdemnyezhetnek PvPt, ha a /pvp parancsot hasznljk. Ha a PvPt aktivlta a jtkos, akkor az 5 percig rvnyben marad (attl fggetlenl, hogy hogyan is aktivlta). Idvel majd minden standard szerver tartalmazni fogja a megegyezses Jtkos vs. Jtkos rendszert, amelyet Csatamezknek (Battlegrounds) neveznk. Ha a Csatamezket implementljuk a jtkosok kpesek lesznek megtmadni ms jtkosokat, hogy megvdjk vrosaikat a tmadktl. Vrakozsaink szerint a Csatamezk rendszerrel ksbb, a bta teszt idszak sorn kszlnk el.
Horda vs. Szvetsg hbors szerver
Ez a szerver egyenes utat nyit a csapat eltt, hogy tesztelhesse, s kiegyenslyozhassa a fajokat s a karakterosztlyokat PvP krnyezetben. A PvP koncepcik fokozatosan kerlnek bevezetsre ezeket a szervereken. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a kezdeti idkben implementlt PvP nem egyezik meg azzal, ahogy a vgs modell majd mkdni fog a WoW megjelensekor. Ez a patch a PvP tletek alapjait tartalmazza, amiatt, hogy segtsen behangolni, s jra meghatrozni a PvP modellnk alapelveit.
A Horda vs. Szvetsg hbors szerveren a terleteken majd ltni lehet, hogy a jtkos j znba lpett. A zna neve mr tovbbi informcikat is tartalmaz, amelyek a zna sttuszrl tjkoztatjk a jtkost. Mindezek mellett a mini-trkp sznkdokkal jelzi, hogy ki uralja a terleteket:
Green = Bartsgos Red = Ellensges Yellow = Vitatott A jtkosok kpesek lesznek PvPt indtani attl fggen, hogy milyen terleten vannak ppen:
- A bartsgos terleten tallhat jtkosok biztonsgban vannak, hacsak nem dntenek gy, hogy megtmadjk az ellensges frakci egy jtkost: - Az ellensges terleten lev jtkosok egyfolytban kockzatnak vannak kitve, s minden, a terlethez tartoz jtkos megtmadhatja ket. - A semleges (vitatott) terleteken minden jtkost megtmadnak. Azok a tevkenysgek, amelyek PvPt eredmnyeznek a Horda vs. Szvetsg szerveren:
- Belps idegen terletre, illetve az ott tartzkods. - Belps vitatott terletre, illetve az ott tartzkods. - Az ellensges frakcihoz tartoz NPC megtmadsa. - Egy msik jtkos megtmadsa. - Egy msik, pp PvPbe bonyoldott jtkos megtmadsa. A jtkosok sajt maguk is kezdemnyezhetnek PvPt, ha a /pvp parancsot hasznljk. Ha a PvPt aktivlta a jtkos, akkor az 5 percig rvnyben marad (attl fggetlenl, hogy hogyan is aktivlta).
Race War Fajhbor
A Fajhbor (Race War) szerverek lehetv teszik a Horda s a Szvetsg kpviselinek, hogy a WoW vilgnak szrnyei mellett egyms ellen is kzdhessenek. Nhny jtkos jobban szeret ms, valdi jtkosok ellen kzdeni, mint a gp ltal irnytott szrnyek, s karakterek ellen. ltalban ezt ilyen dolgokkal indokoljk: tbb stratgia, izgalom, az igazi jtkos legyzsnek izgalma, s a vrakozs, hogy az illet majd hogyan is reaglja le a veresgt. A Fajhbor szerverek nem valk mindenkinek, gyhogy figyelj arra, hogy mi is trtnik ott, mieltt belpsz egyre. Fel kell kszlnd arra is, hogy magas szint jtkosok tmadnak rd mg a legvratlanabb helyzetben is. Arra is szmthatsz, hogy a kldetseket sem tudod majd teljesteni az esetleges ellensges beavatkozs miatt. Vannak olyan kldetsek, melyek rendkvl nehezek, mivel ellensges terletekre is be kell hatolni a teljestsk rdekben. El kell kerlnd, vagy le kell gyznd az ellensges jtkosokat a sikered rdekben.
Gondoskodj rla, hogy ismerd a Fajhbor szerverek alapszablyait, s lgy kpben a PvP elveket illeten is, ami ezen a specilis szerver tpuson alkalmazand szablyok listja.
Ez a szerver egyenes utat nyit a csapat eltt, hogy tesztelhesse, s kiegyenslyozhassa a fajokat s a karakterosztlyokat PvP krnyezetben. A PvP koncepcik fokozatosan kerlnek bevezetsre ezeket a szervereken. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a kezdeti idkben implementlt PvP nem egyezik meg azzal, ahogy a vgs modell majd mkdni fog a WoW megjelensekor.
TMADS
Nagy portyk Az ellensges terleteken folytatott portyk (raid) sikere koordincit s meglehets erfesztst ignyel.
Szint A karakterek szintje igen fontos, prblj olyan sok magas szint karakter magaddal vinni, amennyit csak brsz.
Nagyszm jtkost vigyl magaddal A szmok nagyon fontosak, ha ellensges terletre indulsz. Prblj annyi ember magaddal vinni, amennyit csak brsz. Az ellensg knnyedk kpes erstst krni a chat csatornkon keresztl, mivelhogy kzelebb van a szlfldjhez. Radsul az ellensges terletet tmad jtkosok gyakran megrmlnek s elmeneklnek, amitl szintn cskken a csapatod ltszma. Kss szvetsgeket ms chekkel, hogy tbb jtkost vihess magaddal. Ha a tmads sikertelenl alakul, a kvetkez alkalommal hozz magaddal mg tbb jtkost!
Hozz lre chat vonalat Hozz ltre egy chat csatornt a kommunikcira. Hogy a lehet legjobbat hozd ki a dologbl, csak a vezetk szmra engedlyezd a kommunikcit, hogy a tbbi jtkos csendben maradjon. Ellenkez esetben az egsz chat anarhiv vlik, ahol a nem-vezet jtkosok osztogatjk a tancsaikat s parancsaikat, s olyan visszajelzseket kaptok, ami csak cskkenti a rajtats sikert.
Maradjatok egytt Maradjatok egytt. Nagyobb szmban ersebbek vagytok. Ne hagyjatok embereket htra. Ha a csapatod sztvlik, mindenkpp vrd be a tbbieket, gy a tmadsod hatkonyabb lesz.
Vlassz j tvonalat Kvesd azt a stratgit, mely a legjobb ton vezet el az ellenfl bzisa fel. Nha az a legjobb, ha az ember tvol marad az utaktl s a norml svnyektl. Az t, ami a leginkbb lecskkenti a felfedezs kockzatt megdobja a tmadsodat.
Csoportok Csak rajtad mlik, hogy eldntsd mennyire lesz szervezett a tmadsod. A rutinos portyzk specifikus osztlyok szerint csoportostjk a jtkosokat. Minden csapat meghatrozott cllal s felelssggel br a tmads szempontjbl. Feltehetleg azt szeretnd, hogy minden csoportban legyen egy pap. Taln szeretnl olyan csapatokat is kikpezni, melyek csak egy bizonyos karakterosztlybl (pl. varzsl, vagy zsivny) llnak fel.
Meglepets A meglepets nagyon fontos. Akkor akarsz tmadni, mikor az ellenfl nem vrja. Prblj meg akkora krt okozni, amekkort csak lehetsges, mieltt az ellensg reaglhatna. Ennek rdekben tartsd titokban a terveidet. Ez persze nagyon nehz feladat lehet, ha egy csom jtkost viszel magaddal.
Visszahzds / Visszavonuls Ha problmid lesznek egy ellensges vrossal, vond vissza eridet. Ha egy ellensges vros ellen indulsz harcba, nemcsak az ellensges jtkosokkal kell megkzdened, hanem a vrosrsggel is. Ha visszavonulsz, csak az ellensges jtkosokkal kell megkzdened. Kis portyk A kis portyk nagyon hatkonyak lehetnek a magas szint, szervezett, tapasztalt csapat szmra. Az ilyen rajtatsek sszezavarjk az ellenfelet, aki arra szmt, hogy nagyobb szm csapat csap le r. Az ilyen tpus tmadsok kulcsa a meglepets, valamint a gyakori visszavonulsok. Az sd-s-fuss tmadsokkal igen nagy koszt tud okozni akr egy kisebb csapat is.
Hall Jelenleg ha ellensges terleten halsz meg, a legkzelebbi temetbe kerlsz, legyen az szvetsges, vagy ellensges csapatok ltal uralt terleten. Lgy vatos, mert a szellemek ltjk egymst mindkt oldalrl egyarnt.
Ellensges terlet vs. Barti/Vitatott terlet Az ellensg elnyben van az ellensges (vrs) terleten. Lehet hogy kmekkel vesznek krl, ami aztn megakadlyozza a tmadst. Kpesek elszr lecsapni, s te mindaddig nem is tmadhatod meg ket, amg k nem csapnak le rd elszr.
Csali (bait) Meglehetsen j trkk arra, ha alacsony szint ellenfeleket szeretnl ldklni az ellensges terleten (akik egybknt soha nem mernnek veled ujjat hzni), hogy csaliknt magaddal viszed az alacsony szint bartaidat. Gondoskodj arrl, hogy az ellenfelek a bartodat vegyk szre, s tged nem, gy feltehetleg harcot kezdemnyeznek vele, amihez aztn te is csatlakozhatsz.
Egyb tippek - Tartsd kszenltben a Hearthstone-odat. Feltehetleg szksged lesz r, ha a csatnak vge. Ha a tmads kudarcot vall, el kell slisszolnod valahogy, s erre nagyon j eszkz a Hearthstone. - Vigyl magaddal gygyt italokat. A segtk mondjanak rd, s csapatodra annyi tpol varzst, amennyit csak tudnak, hogy a karaktereitek mg ersebbek legyenek.
VDEKEZS
Vdd magad! Vdd a szvetsget! Taln lesznek msok erre a feladatra, de taln tged hvnak, hogy vdd meg a fldet. me, nhny tipp:
Szerezz mg tbb informcit Talld meg az ellensget, s prbld megismerni a tmadsukat. Ha elbuknak, nincs szksg a szolglataidra. Ha az ellensg gyz, csatlakozz a kzdelemhez, s fordtsd vissza ket. Kvesd az ltalnos chat menett, s pts ki kapcsolatokat, hogy tjkozdhass a harc pillanatnyi llsrl. Ugyanakkor terjeszd el a szvetsgesek kztt a csata helyzett, gy mg tbben csatlakozhatnak. A chek nagyon hatkonyak az informci terjesztsben, s a tmadsok visszaversben.
Szmok Hozz magaddal segtsgknt annyi jtkost, amennyit csak tudsz.
Hasznlj rket / barti NPCket Amikor csak lehetsges csald ez ellenfelet az ersebb rk fel, akik segthetnek neked a vdekezsben. EGYB INFORMCIK
Tmads kldets kzben Ha vitatott, vagy ellensges terleten vagy, fennll a veszlyes annak, hogy megtmadnak, mikzben megprblsz valamilyen kldetst teljesteni. Figyelembe kell venned ezt a veszlyt. Ha megprblsz szintet lpni, rdemes olyan terletet kivlasztani, ahol kevsb valszn az ellenfl tmadsa, mert ez cskkenti az sszecsaps eslyt.
Body Camping Ha az ellenfl letborozik a tested mellett (mr rgta vrakozik a holttestednl) klnfle lehetsgeid vannak. - A feltmadsi terlet nagyon nagy, gy ki tudsz vlasztani egy olyan terletet, ami a lehet legmesszebb van az ellenfltl. Tmadj fel ott, aztn meneklj el az ellensgtl. - Vrj. Te addig vrhatsz, amg k el nem mennek. Egyszeren Alt-Tab, k meg csak vesztegessk melletted az idejket, amg tvol vagy a gpedtl. - Keress valaki mst, aki elcsalja ket a testedtl. - Tmadj fel, meneklj el, majd hasznld a Herthstone-t, hogy elkerlj onnan.
Kezdetek
Birodalom (szerver) kivlasztsa Elszr birodalmat (szervert) kell vlasztanod. rdemes felvenned a kapcsolatot a bartaiddal s ugyanazt a realm-et vlasztanotok, hogy egytt tudjatok jtszani, mivel eltr realm-en lv karakterek erre nem kpesek. rdemesebb egy hozztok fldrajzilag kzel lv szerverre menni, mert gy kisebb lesz a lag, de nincs elrva, melyiket vlaszd.
Karakter elksztse Ez nagyon knny. Vlassz fajt, nemet s osztlyt. Gondolj arra, hogy hords s szvetsgi karakterek nem lehetnek egy csapatban.
Horda s Szvetsg ellentt A Horda harcban ll a Szvetsggel. Hords s szvetsges karakterek nem lehetnek egy csapatban, nem kereskedhetnek egymssal, nem lehetnek egy klnban, s mg csak nem is rtik egyms szavt, hacsak nem tanulnak meg mindketten egy kzs nyelvet. Ha a bartaiddal szeretnl jtszani, csak olyan fajok kzl vlassz, amelyek egy szvetsgben vannak. Csak hords, vagy csak szvetsges karaktered lehet az account-odon. A bartaiddal egytt kell dntenetek, hogy melyik oldalra lltok, ha egytt akartok jtszani.
Horda fajok: Ork, Tauren, Troll s lhalott. Szvetsgi fajok: Emberek, Trpk, Gnmok s j elfek
A karakter kinzetnek belltsa Klnfle tulajdonsgait lltgathatod a karakterednek. Ha ezt unalmasnak tartod, nyomd meg a randomize gombot s a rendszer vletlenszer kinzetet ad a karakterednek. Addig nyomkodd ezt a gombot, amg neked tetsz kinzetet nem tallsz. A jtkban mg tovbb alakthatod majd a karaktered klssgeit.
Add meg a nevet A jtkos karriered vgig ezzel a nvvel jtszol, szval olyat vlassz amit nem bnsz meg. Vedd figyelembe az elnevezsi szablyokat, gy nem kockztatod a karaktered knyszer tnevezst, vagy egyb bntetst.
Most lpj be a vilgba.
Bent vagy a World of Warcraftban!
Az oktat rsz elmagyarzza, hogyan jtssz tovbb.
Az els pr lps
Most, hogy belptl a jtkba, az j jtkosok kezdterletn tallod magad.
Tanuld meg az irnytst rdemes megismerkedned a kezelfellettel. Mindenkppen nzd t az irnytst s olvass el minden tippet, ami a karaktered gyesebb irnytst segti el. Ha megtanultad az alapokat, ideje jtszani!
Tallj magadnak egy kldetst! Akiktl kldetst kaphatsz, azoknak egy felkiltjel van a feje felett. A jobb-klikkel elegyedsz szba velk. Keresd meg az sszes NPC-t felkiltjellel a feje felett, s dertsd ki mit szeretnnek.
Keresd meg az osztlyodnak megfelel tantt, vagy menj harcolni! Elmehetsz megkeresni az oktatdat, aki abban a vrosban/terleten tallhat, ahol kezdtl. Azonban a legtbb jtkos egybl rohan, hogy elkezdje az els kldetst!
Clpontok Bal-klikkel kijelld a clpontot, jobb-klikkel vgrehajtod a cselekedetet.
leter Ha eszel egy keveset, akkor hamarabb regenerldik az leterd. Az tel ikon a kperny bal als rszn lv akci panelen tallhat meg. Csata kzben nem tudod magad az tellel regenerlni.
Mana Ha vizet iszol, gyorsabban regenerldik a mand. Az ital ikon a kperny bal als rszn lv akci panelen tallhat meg. A mand regenerldsa megszakad, amint ms kpessget hasznlsz, vagy harcolni kezdesz.
Harc Varzsolhatsz, vagy a specilis kpessgeidet vetheted be az ellenfllel szemben, ha a kperny bal als rszn lv gombokra klikkelsz.
Tmads Az ellensges lnyeket a jobb-klikkel tudod megtmadni.
Agresszv szrnyek kivlasztsa Ha a clpont krl egy piros karika van, akkor ha tl kzel msz hozz, rd tmad.
Szintlps Szintlpskor j talent-et tanulhatsz a talent kezelfelleten keresztl. Ez elrhet ha a karakter gombra klikkelsz s utna a talents flre.
3-as vagy 4-es szint krl Elmehetsz az oktatdhoz, hogy j skill-t tanulj. t a kezdterleten tallod meg, de lehet hogy egy picit keresglni kell majd. Krdezz meg ms jtkosokat, ha nem tallod. Az osztlyod oktatja az osztlyod nevt viseli a sajt neve alatt.
Hrnv vltozsok A klnbz csoportokon belli hrnevedet a karakterlapodon a hrnv fln tudod nyomon kvetni. Itt ltod azt, hogy mit gondolnak rlad s hogyan viszonyulnak hozzd. A hrnevedet harccal s kldetsekkel tudod befolysolni.
Az els trgyad megszerzse. Jobb-klikkelj a szrny holttestre hogy megnzd, milyen zskmny van nla. A zskmny-panelen lv trgyakat jobb-klikkre teszed be a htizskodba. Ha meg akarod nzni a trgy tulajdonsgait, akkor klikkelj a jobb als sarokban lv htizsk ikonra s vidd az egeret a trgy fl.
Az els zsk megszerzse A zskot az res zskhelyre teheted, amik a kperny jobb aljn, a htizsk mellett tallhatak. Rklikkelve nyitod ki ket.
Beszlgets a kzeledben lvkkel Nyomd le az Entert, rd be az zenetet, nyomj ismt Entert. A kzeledben lvk olvashatjk az zenetedet.
Privt zenet egy szemly rszre /w jtkosnv zenet formban teheted meg. Pldul /w radical szia!
Vlaszols a privt zenetekre Az R bet megnyomsa utn tudsz vlaszolni az zenetekre, vagy az Enter megnyomsa utn a /tell parancs utn rt szveggel.
j kpessg vagy varzslat kivlasztsa A kpessgek panelrl az akcipanelre lehet lehzni a kpessgek ikonjt, de ezeket a kpessgek panelrl is aktivlhatod. P betvel tudod kinyitni a varzsknyvedet.
Trgyak, melyek klikkelsre mkdnek. Ezeket is lerakhatod az akci panelre, gy anlkl tudod hasznlni ket, hogy ki kne nyitnod a htizskod.
sszegzs Ezek utn mr boldogulsz. Folytasd a kldetsek keresst s teljestst. Kvesd az NPC-k utastsait s a kldetsnapldhoz is fordulhatsz segtsgrt. Nyugodtan krdezz meg ms jtkosokat is, ha elakadsz.
Karakterinformci
Karakter kinzetnek belltsi lehetsgei
- brszn - arc - frizura - hajszn - arcszrzet (Az ember, ork, tauren, lhalott s troll nk esetben az arcszrzet gombjt megnyomva nem szakllakat, hanem klnfle egyb arctulajdonsgokat lehet kivlasztani.)
Tulajdonsgok
Strength - nagyobb blokkolsi esly, nagyobb esly a kritikus tsre Agility - nagyobb esly a tmadsok elkerlsre Stamina - megnveli az letert Intellect - megnveli a mant Spirit - megnveli az leter s manaregenerlds mrtkt
Attack - tmadsi osztly Power - tmadsi er Damage - fegyver sebzse Defense - vdekezsi osztly Armor - fizikai srls cskkentse
A strength megnveli a fizikai sebzst a lovagoknl, harcosoknl, mgusoknl, papoknl, boszorknymestereknl, druidknl s smnoknl. Az agility megnveli a fizikai sebzst a vadszoknl s a zsivnyoknl.
Irnyts
Alapbelltsok: az ESC billenty megnyomsra jn fel a men, ahol a vide s jtkbelltsokat mdosthatod s tllthatod a billentyzetkiosztst is.
Mozgs: W,S,A,D gombokkal mozoghatsz a vilgban. Ha mindkt egrgombot lenyomod, elre halad a karaktered, ekkor az egrrel tudsz fordulni. A kurzornyilakkal is mozoghatsz.
Nzpont: A bal egrgomb nyomvatartsa mellett nzeldhetsz az egrrel. A jobb egrgomb nyomvatartsa mellett forgathatod a karaktered. Az egr grgjvel, vagy a Home s End gombokkal tudsz a kamerval kzelteni, tvoltani.
Kapcsolatfelvtel: bal-klikk jell ki egy trgyat vagy NPC-t, a jobb-klikk aktivlja a trgyakat, vagy megszltja az NPC-t. Az egr mutatja helyzet-rzkeny. Ha egy olyan trgy fl viszed az egeret, amivel lehet valamit csinlni, akkor a mutat tvltozik egy bizonyos trggy (kard=megtmadhatod, fogaskerk=mkdtetheted, szvegbubork=beszlhetsz vele, stb.).
Tmads: ha meg akarsz egy lnyt tmadni, akkor menj hatkrn bellre (ha az egrkurzort a szrny fl viszed s szrke szn, akkor hattvon kvl vagy), s jobb-klikkelj r. Ekkor tmadsi mdba kerlsz. Menj a lnyeddel a szrny kzelbe, ekkor automatikusan harcolni kezdesz. Jobb-klikk helyett az attack gombot is megnyomhatod az akci panelen.
Akci panel: ez a kperny als rszn lv panel tartalmazza a varzslataidat, specilis kpessgeidet, vagy gyakran hasznlt trgyaidat, mint az tel vagy vz (amikkel az leterdet s a mandat tudod regenerlni). Ezeket gy tudod aktivlni, ha rjuk klikkelsz vagy megnyomod a hozzjuk tartoz szmbillentyt. Ha csak fl viszed az egeret, akkor elolvashatod a varzslat/kpessg nevt. Ha rszletesebben rdekelnek a tulajdonsgok, akkor a Varzslat/Kpessg panelen olvashatsz rluk. Az akci panelen trendezheted az ikonokat is. A varzs/kpessg knyvedbl is thzhatsz ikonokat ide. Trgyakat is tehetsz az akci panelre, ha gyorsan akarod elrni ket.
Csapatalapts, kereskedelem, s egyb trsas tevkenysgek: Ha meg akarsz valakit hvni a csapatba, akkor bal-klikkel jelld ki s jobb - klikkelj a portrjra, miutn vlaszthatsz a lehetsges tevkenysgek kzl. Egyik lehetsg a csapatsszellts. Ms lehetsg is van, mint a karakter cuccainak megvizsglsa, kihvs prbajra, stb.
Hang: Ctrl-S ki/bekapcsolja a hangokat, Ctrl-M a zent.
Karakter informci: Klikkelj az akcipanelen lv karakterportrdra. Ez felhozza a karakter informcis panelt, ahol a talent, hrnv s skill paneleket is megtallhatod.
Fejlds: Ahogy fejldsz, talent pontokat kapsz, amiket azonnal elklthetsz a talent fln. A talent panelen szerepelnek az elrhet talent-ek s a pontignyk.
j varzslatok s kpessgek megszerzse: ezeket nem automatikusan kapod, meg kell ltogatnod egy oktatt, akitl megvsrolhatod. Ms mdon is megszerezhetsz varzslatokat s kpessgeket, pl. szrnyeknl tallhat knyvekbl.
Per jellel kiadhat parancsok
Ha betd a /a parancsot, akkor a TAB billentyvel vltogathatsz az a betvel elrhet parancsok kzl.
/bind - megadja az aktulis bind helyedet /chat, /chathelp - kilistzza a chat parancsokat /follow /f - jellj ki egy jtkost s add ki ezt a parancsot. Ezutn kvetni fogod azt a jtkost. /ghelp - kilistzza a kln parancsokat /party < zenet> (vagy '/p') - zenetet kld a party csatornra /r - vlaszol az utols zenetre /say < zenet> (vagy '/s') - a kzeledben lv embereknek kld zenetet /who - kilistzza az online lv jtkosokat /yell < zenet> (vagy '/y') - kiabl, amit az egsz terleten hallanak /em < zenet> - emote-ot csinl /played - megmutatja, ennyit jtszottl ezzel a karakterrel /cast paranccsal a nevk alapjn stheted el a varzslatokat. rd be, hogy /cast (varzslat neve) - Plda: "/cast Fireball (Rank 1)". Ha varzslst akarsz berakni egy makrba, akkor rd be kzzel, vagy shift-click-elj a varzsknyvben lv varzslatra, hogy hozzadja a megfelel /cast parancsot a makrhoz.
Chat parancsok
/#, /c, /csay - zenetet kld a # szm csatornra (Pl. /1 Hi!) /announcements, /ann - ki/bekapcsolja az zeneteket, ha valaki be/kilp egy csatornra /afk, /dnd - belltja a "Nem vagyok a gpnl" s "Ne zavarj" zeneteket /ban, /unban - bannol/unbannol egy jtkost a csatornrl /chatlist, /chatwho, /chatinfo [csatorna] - kilistzza a csatornkat, vagy a csatornkon lvket /cinvite, /chatinvite - meghv egy jtkost a csatornra /join, /channel, /chan - belpsz egy csatornra /kick - kirg egy jtkost a csatornrl /leave, /chatleave, /chatexit [csatorna] - kilp egy csatornrl (vagy mindrl) /mod, /moderator, /unmod, /unmoderator - megvltoztatja egy jtkos modertor sttuszt /moderate - ki/bekapcsolja a moderlst egy csatornn /mute, /squelch, /unvoice, /unmute, /unsquelch, /voice - megvltoztatja egy jtkos jogosultsgait /password, /pass - megvltoztatja a jelszt Kln parancsok Ezen parancsok egy rszt csak a vezrek hasznlhatjk.
/ginfo - alapvet informcikat ad a klnodrl /g < zenet> - zenetet kld az sszes klntagnak /o < zenet> - zenetet kld a klnod sszes tisztjnek (officer) /ginvite < jtkos> - meghv egy jtkost a klnba /gremove < jtkos> - kirg egy jtkost a klnbl /gpromote < jtkos> - rangot ad a klnban lv jtkosnak /gdemote < jtkos> - lefokozza a klnban lv jtkost /gmotd < zenet> - megadja a kln naponta megjelen zenett /gquit - kilpsz vele a klnbl /groster - kiadja a teljes klnnvsort /gleader < jtkos> - ms jtkost nevez ki klnvezrnek (csak a klnvezr adhatja ki) /gdisband - feloszlatja a klnt (csak a klnvezr adhatja ki)
Hangot kiad parancsok A kvetkez parancsok hangjelzst adnak ki. Kt-hrom verzija van mindegyiknek. A hangok a karakteredtl is fggenek.
/v help /v inc /v charge /v flee /v attack /v oom /v fol /v wait /v heal /v cheer /v fire /v rasp
Emote-ok
Mindenki szereti az emote-okat! Ezek elre generlt mondatok s akcik, melyeket a megfelel paranccsal lehet aktivlni. A szveg attl fggen vltozik, kit vlasztottl ki. Ha senkit se vlasztasz ki (nyomj ESC-et) akkor gyakran specilis szveg jelenik meg. Ha kivlasztasz valakit, vagy magadat, akkor a szvegben feltnhet annak a jtkosnak a neve.
Pldul "/thank"-esetben az jelenik meg, hogy "Mindenkinek ksznetet mondasz", de ha egy jtkost vlasztasz ki, akkor az jelenik meg, hogy "Ksznetet mondasz Furen Longbeardnek".
Gyzdj meg arrl, hogy a megfelel szemlyt vlasztod ki az emote-nl. Valamelyik emote-hoz tartozik animci is, msokhoz nem. Sajt emote-okat is kszthetsz az /emote paranccsal.
A kvetkez emote parancsokat adhatod ki (a lista lehet, hogy nem teljes):
Agree Amaze Angry Apologize Applaud Applause Beckon Beg Belch Bite Bleed Blink Blood Blow Blush Boggle Bonk Bored Bounce Bow BRB Burp Bye Cackle Calm Cat Catty Cheer Chew Chicken Chuckle Clap Cold Comfort Confused Congrats Congratulate Cough Cower Crack Cringe Cry Cuddle Curious Curt Curtsey Dance Disappointed Doh Doom Drink Drool Duck Eat Eye Farewell Fart Fear Feast Fidget Flap Flex Food Frown Gasp Gaze Giggle Glad Glare Gloat Goodbye Greet Greetings Grin Groan Grovel Guffaw Hail Happy Hello Hi Hug Hungry Impatient Insult Introduce JK Kiss Kneel Knuckles Lavish Lay Laydown Lick Lie Liedown Listen Mad Massage Moan Mock Moon Mourn No Nod Nosepick Panic Peer Peon Pest Pick Plead Point Poke Ponder Pounce Praise Pray Purr Puzzled Question Raise Rdy Ready Rear Roar Rude Salute Scratch Sexy Shake Shimmy Shindig Shiv Shiver Shoo Shrug Shy Sigh Sit Slap Sleep Smell Smirk Snarl Snicker Sniff Snub Sob Soothe Sorry Spit Spoon Stare Stink Strong Strut Surprised Surrender Talk TalkEx TalkQ Tap Taunt Tease Thank Thanks Thirsty Threat Tickle Threaten Tired TY Veto Victory Volunteer Wave Weep Welcome Whine Whistle Wicked Wickedly Work Wrath Yawn Yay
|